Autobuske linije do više od 100 gradova širom Evrope! ONLINE REZERVACIJE
AUSTRIJA BELGIJA ČEŠKA CRNA GORA DANSKA FRANCUSKA  
GRČKA HOLANDIJA HRVATSKA ITALIJA MAĐARSKA MAKEDONIJA
NEMAČKA SLOVAČKA SLOVENIJA ŠVAJCARSKA ŠVEDSKA ZLATIBOR
 Sadržaji na sajtu su informativnog tipa, a važeći su isključivo cenovnik i red vožnje prevoznika. NAJAM AUTOBUSA

Autobuske linije - AUSTRIJA

Redovne autobuske linije na relaciji Srbija - Austrija - Srbija. BEČ - čak 4 polaska svakog dana, GRAZ - polasci 5 puta sedmično, Innsbruck, Zell am See i Bischofshofen - polasci 3 puta sedmično, Wels i Linz - polasci 2 puta sedmično. Agencija AUTOTURIST je jedino novosadsko prodajno mesto za Fudeksove polaske prema Beču. Ne šaljemo pisma ili pakete, bez obzira na sadržinu! Red vožnje i cenovnik su u nastavku.

RED VOŽNJE: SRBIJA - AUSTRIJA - SRBIJA
 
Novi Sad → Beč (OLITURS)   Beč → Novi Sad (OLITURS)
Svaki dan sem nedelje Nedelja Svaki dan
 13:15 iz N.Sada (Mas)
 ...dolazak u Austriju:
 20:30 u Nikelsdorf
 21:30 u Beč (Erdberg)
 11:30 iz N.Sada (Mas)
 ...dolazak u Austriju:
 18:30 u Nikelsdorf
 19:30 u Beč (Erdberg)
 18:00 iz Beča (Erdberg)
 19:00 iz Nikelsdorfa
 ...jutarnji dolazak u Srbiju:
 02:50 dolazak u N.Sad (Mas)
 
Novi Sad → Beč (FENIKS)   Beč → Novi Sad (FENIKS)
Svaki dan Četvrtak i nedelja Svaki dan sem petka Petak
 12:15 polazak iz N.Sada
 14:00 polazak iz Subotice
 ...dolazak u Austriju:
 19:50 dolazak u Nikelsdorf
 21:00 dolazak u Beč (Erdberg)
 21:35 polazak iz N.Sada
 23:00 polazak iz Subotice
 ...dolazak u Austriju:
 04:35 dolazak u Nikelsdorf
 05:45 dolazak u Beč (Erdberg)
 17:30 iz Beča (Erdberg)
 18:40 iz Nikelsdorfa
 ...dolazak u Srbiju:
 00:30 dolazak u Suboticu
 01:55 dolazak u N.Sad
 16:30 iz Beča (Erdberg)
 17:40 iz Nikelsdorfa
 ...dolazak u Srbiju:
 23:30 u Suboticu
 00:55 dolazak u N.Sad
 
Beograd, Novi Sad → Budimpešta-Beč (FUDEKS)   Beč-Budimpešta → Novi Sad, Beograd (FUDEKS)
Svaki dan Svaki dan Svaki dan Svaki dan
 08:00 polazak iz Beograda
 09:00 polazak iz N.Sada-Rodić
 ...dolazak u Austriju:
 17:00 dolazak u Beč (Erdberg)
 21:00 polazak iz Beograda
 22:25 polazak iz N.Sada
 ...jutarnji dolazak u Austriju:
 06:30 dolazak u Beč (Erdberg)
 09:00 iz Beča (Erdberg p.7)
 ...dolazak u Srbiju:
 16:30 dolazak u N.Sad (Rodić)
 17:30 dolazak u Beograd (Bas)
 20:00 iz Beča (Erdberg p.7)
 ...jutarnji dolazak u Srbiju:
 04:00  dolazak u N.Sad
 05:00 dolazak u Beograd
 
Beograd, Novi Sad → Graz, Insbruck (SANATRANS)    Insbruck, Graz → Novi Sad, Beograd (SANATRANS)
Utorak, četvrtak Subota Ponedeljak, sreda Petak
 07:15 polazak iz Beograda
 08:30 polazak iz N.Sada
 09:15 polazak iz Rume
 09:45 polazak iz Sr. Mitrovice
 (preko Hrvatske i Slovenije)
 ...dolazak u Austriju:
 16:30 dolazak u Graz
 20:00 dolazak u Altenmarkt
 20:00 dolazak u Bischofshofen
 20:30 dolazak u Schwarzach
 21:00 dolazak u Zell am See
 22:30 dolazak u Kufstein
 23:00 dolazak u Worgl
 23:10 dolazak u Jenbach
 23:30 dolazak u Innsbruck
 19:15 polazak iz Beograda
 20:15 polazak iz Rume
 20:30 polazak iz Novog Sada
 21:45 polazak iz Sr. Mitrovice
 (preko Hrvatske i Slovenije)
 ...jutarnji dolazak u Austriju:
 05:30 dolazak u Graz
 08:00 dolazak u Altenmarkt
 08:00 dolazak u Bischofshof.
 08:30 dolazak u Schwarzach
 09:00 dolazak u Zell am See
 10:30 dolazak u Kufstein
 11:00 dolazak u Worgl
 11:10 dolazak u Jenbach
 11:30 dolazak u Innsbruck
 16:30 iz Innsbruck (Ice stad)
 17:00 iz Jenbach (pumpa)
 17:30 iz Worgl (Mazda 1)
 17:45 iz Kufstein (mali Spar)
 19:00 iz Zell am See (Halenb)
 19:45 iz Swarzach (Zel.st.)
 20:00 iz Altenmarkt (Slavko)
 20:15 iz Bischofshofen (zs)
 23:00 iz Graz (zel. stanica)
 (preko Slovenije i Hrvatske)
 ...jutarnji dolazak u Srbiju:
 06:00 dolazak u Sr. Mitrovicu
 06:30 dolazak u Rumu
 07:20 dolazak u Novi Sad
 08:40 dolazak u Beograd
 15:00 iz Innsbruck (Ice stad)
 15:30 iz Jenbach (pumpa)
 15:50 iz Worgl (Mazda 1)
 16:00 iz Kufstein (mali Spar)
 17:30 iz Zell am See (Halenb)
 18:15 iz Swarzach (Zel.st.)
 18:25 iz Altenmarkt (Slavko)
 18:25 iz Bischofshofen (zs)
 21:00 iz Graz (zel. stanica)
 (preko Slovenije i Hrvatske)
 ...jutarnji dolazak u Srbiju:
 04:30 dolazak u Sr. Mitrovicu
 05:00 dolazak u Rumu
 05:50 dolazak u Novi Sad
 07:10 dolazak u Beograd
 
Beograd → Graz, Wels, Linz (EUROLINES)   Linz, Wels, Graz → Beograd (EUROLINES)
Sreda i nedelja Utorak i petak
 21:00 polazak iz Beograda (Bas stanica)*
 (preko Hrvatske i Slovenije)
 ...jutarnji dolazak u Austriju:
 04:00 dolazak u Graz (Hauptbahnhof)
 07:00 dolazak u Wels (stara klinika)
 07:30 dolazak u Linz (Industr. zona - Avanti pumpa)
 15:30 polazak iz Linza (Industr. zona - Avanti pumpa)
 16:00 polazak iz Welsa (stara klinika)
 19:00 polazak iz Graza (Hauptbahnhof)
 (preko Slovenije i Hrvatske)
 ...jutarnji dolazak u Srbiju:
 04:20 dolazak u Beograd (Bas stanica)*
Fudeks popusti: Uz iskorišćenu kartu za Beč imate 10% popusta na kupovinu bilo koje međunarodne karte tog prevoznika. Uz 5 iskorišćenih karata za Beč dobijate 1 gratis kartu na istoj liniji (karte ne starije od 2 god. i da glase na istu osobu).
 Na liniji Beograd - Graz - Wels - Linz - Beograd postoji besplatan autobuski do/od Beograda na dan putovanja, za neke gradove u Srbiji (npr. Novi Sad, Niš, Kragujevac, Kraljevo, Subotica, Zrenjanin, Sombor...)

 

CENOVNIK - AUSTRIJA
UKRCAVANJE DESTINACIJA / PREVOZNIK KATEGORIJE PUTNIKA 1 SMER:  POVRATNO:
NOVI SAD BEČ
Oliturs
Odrasli 2.825 4.550
deca do 7 godina  1.415 2.275
NOVI SAD BEČ
Feniks
Odrasli 2.875 4.600
deca 5 - 10 godina  1.438 2.875
deca do 5 godina (imaju sedište) gratis gratis
NOVI SAD, BEOGRAD BEČ Fudeks
(Beč-Budimpešta)
Odrasli 3.125 5.000
deca 6 - 10 godina 3.125 3.500
deca do 6 godina (imaju sedište) gratis gratis
NOVI SAD, BEOGRAD GRAZ
Sanatrans
Odrasli 4.200 8.250
deca 2 - 10 godina  2.100 4.125
deca ispod 2 god. (bez sedišta) gratis gratis
NOVI SAD, BEOGRAD ALTENMARK
Sanatrans
Odrasli 6.600 9.900
deca 2 - 10 godina  3.300 4.950
deca ispod 2 god. (bez sedišta) gratis gratis
NOVI SAD, BEOGRAD SCHWARZACH, BISCHOFSHOFEN
Sanatrans
Odrasli 7.700 11.000
deca 2 - 10 godina  3.850 5.500
deca ispod 2 god. (bez sedišta) gratis gratis
NOVI SAD, BEOGRAD ZELL AM SEE, KUFSTEIN, WORGL, JENBACH, INNSBRUCK Sanatrans Odrasli  7.700 12.100
deca 2 - 10 godina  3.850 6.050
deca ispod 2 god. (bez sedišta) gratis gratis
BEOGRAD BEOGRAD - GRAZ
Eurolines
Odrasli 4.800 7.800
studenti i penzioneri 4.320 7.020
deca od 4 - 10 godina 2.400 3.900
deca do 4 godine (imaju sedište) gratis gratis
BEOGRAD LINZ, WELS
Eurolines
Odrasli 6.000 9.000
studenti i penzioneri 5.400 8.100
deca od 4 - 10 godina 3.000 4.500
deca do 4 godine (imaju sedište) gratis gratis

Kliknite da bi ste rezervisali svoju kartu

USLOVI REZERVISANJA, PLAĆANJA I PREUZIMANJA KARTE

Karte možete rezervisati:
  - ONLINE REZERVACIJOM,
  - U našoj agenciji u Novom Sadu (Mite Ružića 2 - Katolička porta),
  - Telefonom (karte rezervisane telefonski mogu biti preuzete isključivo u agenciji).
Preporučujemo Vam opciju ONLINE REZERVACIJA, koja se u našoj dugogodišnjoj praksi pokazala kao izuzetno efikasna. Putnik ima slobodu da sam unosi podatke za željeno putovanje i uz vrlo brzu komunikaciju putem 1-2 emejla celokupan proces “rezervacija – plaćanje – uručenje karte” može biti kompletiran za svega 24 do 48 časova. Kad popunite formular, ubrzo dobijate naš odgovor (emejlom ili telefonom), sa potvrdom rezervacije i instrukcijama za plaćanje i preuzimanje/uručenje karte.

Karte možete platiti:
  - U našoj agenciji u Novom Sadu (Mite Ružića 2 - Katolička porta),
  - U bilo kojoj banci/pošti u Srbiji (podatke za plaćanje dobijate uz potvrdu vaše rezervacije, emejlom ili sms porukom).
Ukoliko Vam nije drugačije naglašeno, rok za plaćanje rezervisane karte je do 3 radna dana (puna 72 sata) pre samog početka putovanja, tj. polaska autobusa. Rezervacije koje nisu plaćene do navedenog roka, automatski prestaju da važe.
Ne postoji mogućnost da vašu rezervisanu kartu platite na autobuskoj stanici ili u autobusu, pri samom polasku.

Karte možete preuzeti:
  - U našoj agenciji u Novom Sadu (Mite Ružića 2 - Katolička porta),
  - Dostavom karte kurirskom službom (Postekspres, Aks, Bex, City Express) na adresu po želji putnika.
Troškove dostave plaća sam kupac prilikom uručenja karte (150 – 250 dinara, u zavisnosti za koju se kurirsku službu putnik opredeli). Za gradove i veća mesta u Srbiji, kurirske službe nude mogućnost dostave po principu “danas za sutra” (uručenje je dan nakon slanja u večernjim časovima) tokom radnih dana. Za manja mesta i seoska naselja postoje određena ograničenja dostave, u smislu da se isporuka vrši samo jednom ili dvaput nedeljno, ili da isporuku vrše obični poštari a ne kuriri službe.
Ne postoji mogućnost da kartu preuzmete na autobuskoj stanici ili u autobusu, pri samom polasku.

Putnički prtljag (smešta se u prtljažni prostor autobusa) naplaćuje se prilikom samog ukrcavanja u autobus (250 dinara po komadu), a ručni prtljag putnika se ne naplaćuje (malih dimenzija, putnik unosi sa sobom u autobus).

Putnik sam brine o svojoj putnoj dokumentaciji, a prema nezvaničnim informacijama, potrebni su:
  - povratna karta (uz kartu u jednom smeru potrebna je i konkretna garancija o načinu povratka u Srbiju),
  - važeći biometrijski pasoš (bar još 6 meseci važenja po povratku i bar još 1 cela slobodna stranica za pečate),
  - polisa međunarodnog zdravstvenog osiguranja (za najmanje 5 dana a poželjno je za ceo period boravka u inostranstvu),
  - novčana sredstva od barem 50 evra po danu boravka (poželjno je posedovati barem 500 evra),
  - vaučer hotela ili podaci austrijskog državljanina kod kog planirate svoj boravak (u obliku "garantnog pisma"),
  - saglasnost za maloletna lica koja putuju bez jednog ili oba roditelja.
Napominjemo, ovo su samo nezvanični podaci, a preciznije informacije možete naći na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije: MSP Republike Srbije. Tu su i preporuke o količini i načinu prenosa cigareta (2 paklice), alkoholnih pića (1l zapečaćeno), lekova (samo za ličnu upotrebu) i drugih potencijalno "problematičnih" delova ručnog ili putničkog prtljaga, kao i o proceduri prijave svoje tehničke robe (fotoaparat, kamera, računar...), koju lično iznosite u inostranstvo i vraćate nazad u Srbiju, kako bi ste izbegli eventualne neugodnosti u vezi sa tim, pri povratku u Srbiju.

Nije dozvoljeno:
  - Slanje pošiljaka/pisama bez pratnje putnika (bez obzira na sadržaj pošiljke) i molimo da nas to uopšte ne pitate za to,
  - Prevoz kućnih ljubimaca (bez obzira da li su u boksu/kutiji),
  - Ukrcavanje/iskrcavanje putnika van stajališta navedenih u redu vožnje ili u nekoj od tranzitnih država,
  - Kombinovanje odlaska i povratka različitim linijama (bez obzira koje linije i prevoznici su u pitanju),
  - Putovanje maloletnih lica bez pratnje punoletnog lica (osim za maloletne državljane EU).

PRODAJNA MESTA U AUSTRIJI (informacije i rezervacije polazaka iz Austrije prema Srbiji):
  OLITURS:  Tel: +436641029940 (isključivo za polaske prevoznika OLITURS iz Beča)
  FENIKS: Tel: +436641262070, +4369919233879 (isključivo za polaske prevoznika FENIKS iz Beča)
  FUDEKS: Tel: +4317982900 (isključivo za polaske prevoznika FUDEKS iz Beča)
  SANATRANS: Tel: +43522355559 i +436503002944 (SANATRANS/LUKIBUS - od Insbruka do Graca) www.lukibus.com
  EUROLINES: Tel: Graz +436504641500, Wels +436765635662, Linz +436649803021 (EUROLINES)